Suomenkuvalehti.fi

Toimituksen yhteystiedot

Ajankohtainen ja puolueeton Suomen Kuvalehti taustoittaa kotimaan ja maailman tapahtumat luotettavasti. Maailman tapahtumien, kansainvälisen politiikan ja maapalloistuneen globaalitalouden trendien lisäksi on tärkeää tietää myös, mitä Suomessa tapahtuu.

Sähköpostiosoitteet ovat muotoa etunimi.sukunimi@otava.fi

Vt. päätoimittaja

  • Jarmo Raivio

    jarmo.raivio@otava.fi

    040-7739242

Toimituspäälliköt

  • Jussi Eronen

    jussi.eronen@otava.fi

  • Mikko Numminen (vt.)

    mikko.numminen@otava.fi

Ulkoasupäällikkö

  • Laura Villi

    laura.villi@otava.fi

  • Vesa Tuukkanen (tehtäväkierrossa)

    vesa.tuukkanen@otava.fi

Tuottajat

  • Jyrki Jantunen (vt.)

    jyrki.jantunen@otava.fi

  • Riikka Karhunen

    riikka.karhunen@otava.fi

  • Lauri Lehtinen

    lauri.lehtinen@otava.fi

  • Tuomas Pulsa

    tuomas.pulsa@otava.fi

  • Salla Vuorikoski (vt.)

    salla.vuorikoski@otava.fi

Toimittajat

  • Elina Järvinen

    elina.jarvinen@otava.fi

  • Vappu Kaarenoja (toimivapaalla)

    vappu.kaarenoja@otava.fi

  • Silja Lanas Cavada (toimivapaalla)

    silja.lanascavada@otava.fi

  • Tuomo Lappalainen

    tuomo.lappalainen@otava.fi

  • Mikko Niemelä

    mikko.niemela@otava.fi

  • Karoliina Paananen (ma.)

    karoliina.paananen@otava.fi

  • Wilhelmiina Palonen (ma.)

    wilhelmiina.palonen@otava.fi

  • Pauliina Penttilä

    pauliina.penttila@otava.fi

  • Petri Pöntinen

    petri.pontinen@otava.fi

  • Aurora Rämö (toimivapaalla)

    aurora.ramo@otava.fi

  • Matti Rämö

    matti.ramo@otava.fi

  • Leena Sharma

  • Milka Valtanen (ma.)

    milka.valtanen@otava.fi

  • Heikki Vento

    heikki.vento@otava.fi

Infografiikkatoimittaja

  • Hannu Kyyriäinen

    hannu.kyyriainen@otava.fi

Kuvatoimittaja

  • Jarmo Wright

    jarmo.wright@otava.fi

Valokuvaaja

  • Marjo Tynkkynen

    marjo.tynkkynen@otava.fi

Ulkoasu

  • AD Marjo Leskinen

    marjo.leskinen@otava.fi

  • Graafikko Piia Aho

Kustantaja

Otavamedia Oy, Helsinki
www.otavamedia.fi