Suomenkuvalehti.fi

Toimituksen yhteystiedot

Ajankohtainen ja puolueeton Suomen Kuvalehti taustoittaa kotimaan ja maailman tapahtumat luotettavasti. Maailman tapahtumien, kansainvälisen politiikan ja maapalloistuneen globaalitalouden trendien lisäksi on tärkeää tietää myös, mitä Suomessa tapahtuu.

Sähköpostiosoitteet ovat muotoa etunimi.sukunimi@otava.fi

Vastaava päätoimittaja

  • Ville Pernaa

    ville.pernaa@otava.fi

Toimituspäällikkö

  • Jussi Eronen

    jussi.eronen@otava.fi

  • Jarmo Raivio

    jarmo.raivio@otava.fi

Ulkoasupäällikkö

  • Laura Villi

    laura.villi@otava.fi

  • Vesa Tuukkanen (tehtäväkierrossa)

    vesa.tuukkanen@otava.fi

Tuottajat

  • Riikka Karhunen

    riikka.karhunen@otava.fi

  • Lauri Lehtinen

    lauri.lehtinen@otava.fi

  • Mikko Numminen

    mikko.numminen @otava.fi

  • Pauliina Penttilä

    pauliina.penttila@otava.fi

  • Tuomas Pulsa

    tuomas.pulsa@otava.fi

Toimittajat

  • Jyrki Jantunen (tehtäväkierrossa)

    jyrki.jantunen@otava.fi

  • Elina Järvinen

    elina.jarvinen@otava.fi

  • Vappu Kaarenoja

    vappu.kaarenoja@otava.fi

  • Riitta Kylänpää (toimivapaalla)

  • Silja Lanas Cavada

    silja.lanascavada@otava.fi

  • Tuomo Lappalainen

    tuomo.lappalainen@otava.fi

  • Mikko Niemelä

    mikko.niemela@otava.fi

  • Petri Pöntinen

    petri.pontinen@otava.fi

  • Aurora Rämö

    aurora.ramo@otava.fi

  • Leena Sharma

  • Milka Valtanen (ma.)

    milka.valtanen@otava.fi

  • Heikki Vento

    heikki.vento@otava.fi

  • Salla Vuorikoski

    salla.vuorikoski@otava.fi

Toimitusharjoittelijat

  • Karoliina Paananen

    karoliina.paananen@otava.fi

  • Wilhelmiina Palonen

    wilhelmiina.palonen@otava.fi

Infografiikkatoimittaja

  • Hannu Kyyriäinen

    hannu.kyyriainen@otava.fi

Kuvatoimittaja

  • Jarmo Wright

    jarmo.wright@otava.fi

Valokuvaaja

  • Marjo Tynkkynen

    marjo.tynkkynen@otava.fi

Ulkoasu

  • AD Marjo Leskinen

    marjo.leskinen@otava.fi

  • Graafikko Piia Aho

Kustantaja

Otavamedia Oy, Helsinki
www.otavamedia.fi