Suomenkuvalehti.fi

Toimituksen yhteystiedot

Ajankohtainen ja puolueeton Suomen Kuvalehti taustoittaa kotimaan ja maailman tapahtumat luotettavasti. Maailman tapahtumien, kansainvälisen politiikan ja maapalloistuneen globaalitalouden trendien lisäksi on tärkeää tietää myös, mitä Suomessa tapahtuu.

Sähköpostiosoitteet ovat muotoa etunimi.sukunimi@otava.fi

Päätoimittaja

  • Ville Pernaa

    ville.pernaa@otava.fi

Toimituspäällikkö

  • Jussi Eronen

    jussi.eronen@otava.fi

  • Jarmo Raivio

    jarmo.raivio@otava.fi

Ulkoasupäällikkö

  • Vesa Tuukkanen

    vesa.tuukkanen@otava.fi

Päätoimittajan ja toimituksen sihteeri

  • Minna Määttä

    miinna.maatta@otava.fi

  • Susanna Lumme (opintovapaalla)

    susanna.lumme@otava.fi

Tuottajat

  • Riikka Karhunen

    riikka.karhunen@otava.fi

  • Lauri Lehtinen

    lauri.lehtinen@otava.fi

  • Mikko Numminen

    mikko.numminen@otava.fi

  • Pauliina Penttilä

    pauliina.penttila@otava.fi

  • Tuomas Pulsa

    tuomas.pulsa@otava.fi

  • Salla Vuorikoski

    salla.vuorikoski@otava.fi

Toimittajat

  • Susan Heikkinen (sapattivapaalla)

    susan.heikkinen@otava.fi

  • Jyrki Jantunen (tehtäväkierrossa)

    jyrki.jantunen@otava.fi

  • Veera Jussila

    veera.jussila@otava.fi (ma.)

  • Elina Järvinen

    elina.jarvinen@otava.fi

  • Vappu Kaarenoja

    vappu.kaarenoja@otava.fi

  • Riitta Kylänpää

  • Silja Lanas Cavada

    silja.lanascavada@otava.fi

  • Tuomo Lappalainen

    tuomo.lappalainen@otava.fi

  • Katri Merikallio

    katri.merikallio@otava.fi

  • Mikko Niemelä (ma.)

    mikko.niemela@otava.fi

  • Petri Pöntinen

    petri.pontinen@otava.fi

  • Aurora Rämö

    aurora.ramo@otava.fi

  • Leena Sharma

  • Teppo Tiilikainen

    teppo.tiilikainen@otava.fi

  • Milka Valtanen (ma.)

    milka.valtanen@otava.fi

  • Heikki Vento

    heikki.vento@otava.fi

Infografiikkatoimittaja

  • Hannu Kyyriäinen

    hannu.kyyriainen@otava.fi

Kuvatoimittaja

  • Jarmo Wright

    jarmo.wright@otava.fi

Valokuvaaja

  • Marjo Tynkkynen

    marjo.tynkkynen@otava.fi

Ulkoasu

  • AD Laura Villi

    laura.villi@otava.fi

  • AD Marjo Leskinen

    marjo.leskinen@otava.fi

Kustantaja

Otavamedia Oy, Helsinki
www.otavamedia.fi

Asiakaspalvelu

Ma-pe klo 8.00–17.00
Puhelin (09) 156 665
Sähköposti: asiakaspalvelu@otavamedia.fi

Palautelomake

  • Kenttä on validointitarkoituksiin ja tulee jättää koskemattomaksi.