Suomenkuvalehti.fi

Toimituksen yhteystiedot

Ajankohtainen ja puolueeton Suomen Kuvalehti taustoittaa kotimaan ja maailman tapahtumat luotettavasti. Maailman tapahtumien, kansainvälisen politiikan ja maapalloistuneen globaalitalouden trendien lisäksi on tärkeää tietää myös, mitä Suomessa tapahtuu.

Sähköpostiosoitteet ovat muotoa etunimi.sukunimi@otava.fi

Vastaava päätoimittaja

  • Matti Kalliokoski

    matti.kalliokoski@otava.fi

Toimituspäälliköt

  • Jussi Eronen

    jussi.eronen@otava.fi

  • Jarmo Raivio

    jarmo.raivio@otava.fi

Ulkoasupäällikkö

  • Laura Villi

    laura.villi@otava.fi

  • Vesa Tuukkanen (tehtäväkierrossa)

    vesa.tuukkanen@otava.fi

Tuottajat

  • Jyrki Jantunen

    jyrki.jantunen@otava.fi

  • Riikka Karhunen

    riikka.karhunen@otava.fi

  • Mikko Numminen

    mikko.numminen@otava.fi

  • Tuomas Pulsa

    tuomas.pulsa@otava.fi

  • Salla Vuorikoski

    salla.vuorikoski@otava.fi

Toimittajat

  • Elina Järvinen

    elina.jarvinen@otava.fi

  • Vappu Kaarenoja

    vappu.kaarenoja@otava.fi

  • Silja Lanas Cavada

    silja.lanascavada@otava.fi

  • Tuomo Lappalainen

    tuomo.lappalainen@otava.fi

  • Lauri Lehtinen

    lauri.lehtinen@otava.fi

  • Mikko Niemelä

    mikko.niemela@otava.fi

  • Pauliina Penttilä

    pauliina.penttila@otava.fi

  • Petri Pöntinen

    petri.pontinen@otava.fi

  • Aurora Rämö

    aurora.ramo@otava.fi

  • Matti Rämö

    matti.ramo@otava.fi

  • Leena Sharma

  • Heikki Vento

    heikki.vento@otava.fi

Infografiikkatoimittaja

  • Hannu Kyyriäinen

    hannu.kyyriainen@otava.fi

Kuvatoimittaja

  • Jarmo Wright

    jarmo.wright@otava.fi

Valokuvaaja

  • Marjo Tynkkynen

    marjo.tynkkynen@otava.fi

Ulkoasu

  • AD Marjo Leskinen

    marjo.leskinen@otava.fi

  • Graafikko Piia Aho

Kustantaja

Otavamedia Oy, Helsinki
www.otavamedia.fi