Suomenkuvalehti.fi

Toimituksen yhteystiedot

Ajankohtainen ja puolueeton Suomen Kuvalehti taustoittaa kotimaan ja maailman tapahtumat luotettavasti. Maailman tapahtumien, kansainvälisen politiikan ja maapalloistuneen globaalitalouden trendien lisäksi on tärkeää tietää myös, mitä Suomessa tapahtuu.

Sähköpostiosoitteet ovat muotoa etunimi.sukunimi@otava.fi

Päätoimittaja

  • Ville Pernaa

    ville.pernaa@otava.fi

Toimituspäällikkö

  • Jussi Eronen

    jussi.eronen@otava.fi

  • Jarmo Raivio

    jarmo.raivio@otava.fi

Ulkoasupäällikkö

  • Vesa Tuukkanen

    vesa.tuukkanen@otava.fi

Päätoimittajan ja toimituksen sihteeri

  • Minna Määttä

    minna.maatta@otava.fi

  • Susanna Lumme (opintovapaalla)

    susanna.lumme@otava.fi

Tuottajat

  • Riikka Karhunen

    riikka.karhunen@otava.fi

  • Lauri Lehtinen

    lauri.lehtinen@otava.fi

  • Mikko Numminen

    mikko.numminen@otava.fi

  • Pauliina Penttilä

    pauliina.penttila@otava.fi

  • Tuomas Pulsa

    tuomas.pulsa@otava.fi

Toimittajat

  • Susan Heikkinen (sapattivapaalla)

    susan.heikkinen@otava.fi

  • Jyrki Jantunen (tehtäväkierrossa)

    jyrki.jantunen@otava.fi

  • Veera Jussila (ma.)

    veera.jussila@otava.fi

  • Elina Järvinen (sapattivapaalla)

    elina.jarvinen@otava.fi

  • Vappu Kaarenoja (sapattivapaalla)

    vappu.kaarenoja@otava.fi

  • Riitta Kylänpää

  • Silja Lanas Cavada

    silja.lanascavada@otava.fi

  • Tuomo Lappalainen

    tuomo.lappalainen@otava.fi

  • Katri Merikallio

    katri.merikallio@otava.fi

  • Mikko Niemelä (ma.)

    mikko.niemela@otava.fi

  • Petri Pöntinen

    petri.pontinen@otava.fi

  • Aurora Rämö

    aurora.ramo@otava.fi

  • Leena Sharma

  • Milka Valtanen (ma.)

    milka.valtanen@otava.fi

  • Heikki Vento

    heikki.vento@otava.fi

  • Salla Vuorikoski

    salla.vuorikoski@otava.fi

Infografiikkatoimittaja

  • Hannu Kyyriäinen

    hannu.kyyriainen@otava.fi

Kuvatoimittaja

  • Jarmo Wright

    jarmo.wright@otava.fi

Valokuvaaja

  • Marjo Tynkkynen

    marjo.tynkkynen@otava.fi

Ulkoasu

  • AD Laura Villi

    laura.villi@otava.fi

  • AD Marjo Leskinen

    marjo.leskinen@otava.fi

Kustantaja

Otavamedia Oy, Helsinki
www.otavamedia.fi

Asiakaspalvelu

Ma-pe klo 8.00–16.00
Puhelin (09) 156 665
Sähköposti: asiakaspalvelu@otavamedia.fi