Suomenkuvalehti.fi

Toimituksen yhteystiedot

Ajankohtainen ja puolueeton Suomen Kuvalehti taustoittaa kotimaan ja maailman tapahtumat luotettavasti. Maailman tapahtumien, kansainvälisen politiikan ja maapalloistuneen globaalitalouden trendien lisäksi on tärkeää tietää myös, mitä Suomessa tapahtuu.

Sähköpostiosoitteet ovat muotoa etunimi.sukunimi@otava.fi

Päätoimittaja

  • Matti Kalliokoski

    matti.kalliokoski@otava.fi

Toimituspäällikkö

  • Jarmo Raivio

    jarmo.raivio@otava.fi

Ulkoasupäällikkö

  • Laura Villi

    laura.villi@otava.fi

Tuottajat

  • Riikka Karhunen

    riikka.karhunen@otava.fi

  • Mikko Numminen

    mikko.numminen@otava.fi

  • Pauliina Penttilä

    pauliina.penttila@otava.fi

  • Tuomas Pulsa

    tuomas.pulsa@otava.fi

  • Matti Rämö

    matti.ramo@otava.fi

  • Salla Vuorikoski

    salla.vuorikoski@otava.fi

Toimittajat

  • Jyrki Jantunen (vapaalla)

  • Elina Järvinen

    elina.jarvinen@otava.fi

  • Vappu Kaarenoja (vapaalla)

  • Silja Lanas Cavada

    silja.lanascavada@otava.fi

  • Tuomo Lappalainen

    tuomo.lappalainen@otava.fi

  • Lauri Lehtinen

    lauri.lehtinen@otava.fi

  • Katri Merikallio

    katri.merikallio@otava.fi

  • Mikko Niemelä

    mikko.niemela@otava.fi

  • Wilhelmiina Palonen

    wilhelmiina.palonen@otava.fi

  • Petri Pöntinen

    petri.pontinen@otava.fi

  • Aurora Rämö (vapaalla)

  • Leena Sharma

  • Milka Valtanen

    milka.valtanen@otava.fi

Infografiikkatoimittaja

  • Hannu Kyyriäinen

    hannu.kyyriainen@otava.fi

Kuvatoimittaja

  • Jarmo Wright

    jarmo.wright@otava.fi

Ulkoasu

  • AD Marjo Leskinen

    marjo.leskinen@otava.fi

Kustantaja

Otavamedia Oy, Helsinki
www.otavamedia.fi