Voi myös käyttää näppäimistön nuolinäppäimiä ← ja → siirtyäksesi kuvasta toisen
LKS - Tulkki Drita Lulic, pääministeri Matti Vanhasen sähköpostituttavuus. 7 päivää -lehden mukaan Drita Lulic hyväksyy pääministerin anteeksipyynnön viesteistä, joita Lulic pitää arveluttavina…. Drita Lulic to whom Finnish Prime Minister Matti Vanhanen sent E-mails last autumn. According to the tabloid journal Seitsemän Päivää, the messages contained sexual innuendo. The Prime Minister said March 26, 2009 that he did not think the messages were improper.
Vanhasen sähköpostit ”Leenalle” ovat mitätön uutinen kaiken sen rinnalla, mitä Suomessa nyt tapahtuu: syöksy kohti lamaa on tähdellisempää seurattavaa ja kuin Vanhasen syöksy pääministeriydestä. Taloustilanteesta ja työttömyydestä meidän tulee kantaa huolta, ei pääministerin henkilökohtaisista viesteistä.
Miksi vain kokoomus ja keskusta poliitikkojen yksityisasioita juoruillaan lehdissä 7 päivää lehdestä Ylen uutisia myöten? Kymmenen sivuinen paketti kuinka lamasta selvitään olisi huomattavasti mielenkiintoisempi kuin ministereiden yksityisasiat. En kyllä mielellään lukisi muidenkaan poliitkkojen yksityisasioista, mutta sensaatiolehtien kirjoittelusta päätellen kaikkien muiden puolueiden poliitikot ovat yli-ihmisiä, joilla ei ole lainkaan yksityiselämää ja jotka eivät tee ollenkaan virheitä.
Entä oheisten ihmisten perheet ja ystävät sekä kuinka oheinen vaikuttaa työntekoon, kun oikeiden asioiden,
kuten lamasta selviytymisen sijaan poliittisen johdon yksityiselämä on mielenkiintoisempaa ja poliitikot joutuvat työasioiden sijaan vastailemaan yksityisasioistaan julkisuudessa. Ihan kuin oheiset olisivat jotain epämielekästä kansanhuvia? Kallista oheinen epämiellyttävä tirkistely ihmisten yksityiselämään ainakin on yhteiskunnalle, kun oheiset juorut vähentävät asiallista keskustelua esimerkiksi lamasta selviytymiseen.
Aika tulee näyttämään mikä D. on naisiaan, tai mikä Matti on miehiään. Veikkaan Matin puolesta. Näin Vaasalaisena tiedän mistä puhun…
Miksi ihmiset uskovat tätä huomionkipeätä puoskaria? Sympatiani eivät ole mitenkään ”herra pääministeri” Vanhasen puolella, mutta Lulicin kanssa työskennelleenä henkilönä tiedän, että hän ei ollut rehellinen missään elämänsä vaiheessa. CV on myös ollut jopa yksinkertaisiinkin työpaikkoihin (kuten tarjoilijana ravintolassa Itä-Helsingissä) täyttä huijausta.
Noh nyt alkaa paljastumaan mikä hempukka tämä tyttö on. Jos pitää Hymy-lehteen vielä Kaikkosenkin kanssa vaihdetut viestit paljastaa, niin alkaa todellinen luonne paljastua. Ja kuten yläpuolella olevassa viestissä jo onkin naikkosta arvioitu.
Naikkonen, joo. Mutta entäs Kaikkonen ja Vanhanen? itsehän ne viestit tälle naikkoselle kirjoittivat. Hitto mikä nuita miehiä vaivaa, ei käynyt mielessä, että saattaa puolisostakin tuntua pahalta ja loukatulta? Onko pakko kaikenmaaailman tyrkkyjen viestiin vastailla???
Näissä viesteissä mitään ihmeellistä ole. Kuhan halus itsensä julkisuuteen tämä nainen. Ehotuksia edes missään näkynny.
Voit osallistua keskusteluun, kun olet rekisteröitynyt käyttäjäksi ja kirjautunut sisään.
Onnea kihlaparille ! kirjoitti:
Minusta viestit olisi hyvä saada julkaistuksi, että nähtäisiin
kärpänen härkäsessä.